Družstva 2013

Soutěže družstev v sezoně 2013

Do mistrovských soutěží družstev přihlásil náš klub v letošní sezoně tři družstva dospělých, dvě dorostu, jedno staršího žactva a dvě mladšího žactva. V kategorii neregistrovaných dětí pak po jednom družstvu v bejbytenise a minitenise. V soutěži DC reprezentuje TCG jedno družstvo ve druhé lize a jedno družstvo v soutěži 60+ (Medvědi).

Sezona byla celkem úspěšná. Nejdůležitější byl postup B družstva dospělých do divize. Nepovedlo se to bohužel A družstvu st. žactva, kde tým nestačil na Škodovku Plzeň a skončil na druhém, nepostupovém místě. Nepodařilo se udržet druhé družstvo dorostu v ODR I. a po několika létech tým sestupuje do II.třídy. Družstvo „B“ mladšího žactva bylo složeno z mladých začínajících hráčů a tomu také odpovídá jejich slabší umístění.

Dospělí „A“ družstvo – hrálo v 2.lize, skupině „A“.  Velmi příjemným zjištěním bylo, že i letos družstvo složené převážně z odchovanců klubu dokázalo hrát důstojnou roli v celé soutěži a umístění na 4.místě je nutno pokládat za úspěch družstva. Posilou byl také Jirka Spousta, který se vrátil do klubu, kde vyrostl a dobře si vedl i v roli kapitána týmu. Základní sestavu tvořili O.Budík, L.Miškovský, J.Spousta, T.Psohlavec, D.Dudláková a L.Soumarová.

Druholigovou úroveň si celkem s úspěchem vyzkoušeli i dorostenci Š.Rinko a D.Potužák.

Družstvo zvítězilo 4x a získalo 11 bodů při skore 35:28 a 55,5%  úspěšnosti. Opíralo se především o výborné výkony Soumarové a Dudlákové. Ovšem dobře obstála i mužská část družstva.

Dospělí „B“ družstvo – hrálo v ODO I.B a obsadilo očekávané první, tedy postupové místo a

vybojovalo si tak opět účast v divizi. Tahouny týmu byli dorostenci Potužák, Mašek, Rinko a Štechová. Pomohlo jim dalších sedm hráčů O.Zahraj, T.Psohlavec, D.Říčanová, P.Pokorná, J.Beneš, M.Budno a R.Šimon. Tým hrál se 76% úspěšností, které odpovídá skóre 48:15. Družstvo vyhrálo všech sedm zápasů a získalo 14 bodů. Družstvo velmi dobře vedla H.Rinková.

Dospělí „C“ družstvo – hrálo stejnou soutěž jako B tým a umístilo se uprostřed tabulky. Po rozpačitém začátku sezony nakonec obsadilo (stejně jako v minulé sezoně) 4.místo se ziskem 10 bodů při skóre 27:34. Úspěšnost družstva byla 44%. I v tomto družstvu si zahrálo jedenáct

hráčů a hráček. Úspěšnost byla průměrná, ale důležité je, že naskakující dorostenci Patroch, Tocik a dorostenky Kaljkovičová, Stelzigová, Havlíková a Grufíková se neztratili a dobře doplnili své strarší kolegy Knopa, Daňa, Dominika a Samce. Družstvo vedl A.Knop.

Dorost „A“ družstvo – hrálo v soutěži ODR I. a bylo složené z velmi mladých hráčů, kteří jak se ukázalo, na tak náročnou soutěž ještě nestačilo a po těsné prohře s Chebem se umístilo na sestupovém 7.místě se ziskem 10 bodů, při skóre 19:44 a úspěšnosti 30%. Družstvo se opíralo především o výkon děvčat A.Štechové a D.Kaljkovičové, které doplnili A.Patroch, J.Tocik, M.Masár, P.Havlíček a V.Grufíková. Družstvo vedl převážně  p.Štech.

Dorost „B“ družstvo – hrálo také v soutěži ODR I., ale daleko úspěšněji a postup na republiku mu unikl o vlásek. Družstvo bylo velmi konsolidované a opíralo se především o vzácnou vyrovnanost týmu a obsadilo v soutěži druhé místo při zisku 13 bodů a skóre 47:15, což odpovídá 75% úspěšnosti. Za pozornost stojí 100% úspěšnost ve dvouhře u Potužáka a M.Budna. Ale i ostatní členové družstva hráli min. s 50% úspěšností. Byli to Kozerovská, Rinko, Mašek, Nováčková, Stelzigová, Havlíková. V jednom zápase nastoupil i O.Hájek. Družstvo vedla pí Rinková.

Starší žactvo „A“ družstvo – startovalo v OŽA II.tř. a umístilo se na 2.místě se ziskem 11 bodů, které odpovídá 5 vítězstvím a 1 porážce. Skóre 37:15 odpovídá úspěšnosti 71%. Družstvo se opíralo o výkony M.Strebkové (která dosáhla 100% úspěšnosti jak ve dvouhře, tak i čtyřhře) a dále o výkony Novotného, Haaka, Havlíčka a Žůrka. Družstvo doplnili Sapoušková, Radostová a bratři Vondráčkové. Tým vedl pan Haak s pomocí pánů Havlíčka a Novotného.

Mladší žactvo „A“ družstvo – hrálo v OŽM I.tř. a ve své skupině se umístilo na 6.místě se

ziskem 9 bodů, při skore 26:34. Tým dosáhl 43% úspěšnosti. Bohužel toto družstvo bylo výkonnostně nevyrovnané a tak tíha odpovědnosti padla na Haaka s Novotným a děvčata Strebkovou a Karhanovou. Tuto čtveřici doplňovali bratři Vondráčkové, Šejvl, Jonák, Horská. Družstvo vedl p.Haak a Novotný.

Mladší žactvo „B“ družstvo – hrálo v OŽM II.tř. skupině B a umístilo se na posledním

6.místě při zisku 5 bodů. Úspěšnost družstva byla 16% a dosažené skore 7:36.  V týmu složeném ze začínajících mladých hráčů dominovala děvčata. Nelepší byla A.Braunová s Z.Horskou. Z chlapců bodoval jen Jonák. Ostatním se v soutěži bodovat nepodařilo. V družstvu si ještě zahráli Šejvl, Sinjavskij, Uxa, Hyklová. Družstvo vedl p. Horský

 

Družstva TCG v kategorii neregistrovaných

Babytenis „A“ družstvo – hrálo ve skupině BABY KV-B a obsadilo ve své skupině první místo při zisku 10 bodů a skóre 27:3. V semifinalové skupině náš tým porazil Aš, ale podlehl Sokolovu a v Karlovarském kraji skončil na 2.místě. Sestava úspěšného týmu R.Sapoušek, A.Zahraj, L.Masárová a J.Mareš. Družstvo vedl O.Zahraj.

Minitenis „A“ družstvo – ve své skupině obsadilo 3.místo, když tři krát zvítězilo a dva krát prohrálo. Získalo 8 bodů a dosáhlo skore 14:26. Úspěšnost družstva byla 35%. Za družstvo  nastoupily Z.Högerová, D.Nevšímalová, T.Krčková, M.Schaferová  a D.Peťovská. Družstvo vedla pí Z.Högerová.

 

Tabulky jednotlivých soutěží