fbpx

TCG Karlovy Vary v roce 2019 (114 výročí trvání klubu)

Klub jako každoročně uspořádal řadu významných tenisových turnajů. V zimě to byly hlavně turnaje kat. A dorostenců (vyhrál náš hráč M. Mirdzhaliev), žen (ve čtyřhře vyhrála naše D. Dudláková) a mužů, OP mužů (vyhrál náš Š. Rinko ve finále s naším K. Zapským) a 3x turnaje kat. B. Poprvé jsme pak uspořádali halové MMČR seniorů ITF3 (účast 96 hráčů z 12 zemí). V létě to pak byl A tur. dorostenců, 3x tur. B, OP dorostenců (vyhrál náš K. Zapský jak dvouhru, tak čtyřhru) a OP mužů (vyhrál opět Š.Rinko ve finále s K. Zapským, oba pak 1. v deblu). Nejprestižnější bylo opět uspořádání již 21.ročníku MMČR seniorů – ITF 1 (účast 196 hráčů z 23 zemí a 4 kontinentů). Naši hráči získali dobrá umístění i na turnajích v ČR – na HMR dorostu 3.m. K. Zapský, na A tur. mužů v Brně 3.m. Mirdzhaliev, na HOP star. žaček 3.m. K.Wilanderová,na OP star. žaček 2.m. N.Fuksová a 3.m. K.Wilanderová.

V týmových soutěžích „A“ družstvo dospělých ve II. lize skončilo na 6.místě (nejvíce se přičinili Rinko, Miškovský a z žen Dudláková. B družstvo dospělých vyhrálo divizi a postoupilo do II.ligy. V dorostu jsme byli po delší době úspěšní, obě naše družstva v oblasti se seřadila na 3. a 4.místě (nejlepší pak byli Zapský, Klír, Duda, Mihoková a Hofmann). Problém máme s žákovskými kategoriemi, kde nemáme v oblasti důstojné zastoupení, star. žáci sestoupili do II.třídy, kde jsou i mlad. žáci. Baby tenisové družstvo vyhrálo skupinu našeho kraje, ve finále oblasti ale neuspělo.      

V Karlových Varech jsme začali letošní sezónu v krásném zrekonstruovaném areálu s novou halou (jednou z nejlepších v ČR). V klubu se snažíme vytvářet co nejlepší podmínky pro rekreační hráče, ale hlavně pro naše závodní hráče a výchovu co největšího počtu mládeže. Od dubna jsme angažovali nového šéftrenéra Tomáše Steinbrechra a v létě se přidala bývalá úspěšná hráčka a nyní trenérka Petra Rohanová. Doplnili tak náš tým trenérů, kterými jsou dále O. Zahraj, M. Smažík, M. Kotěšovcová (v létě skončil A. Fuksa). Do našeho klubu nyní dojíždí za kvalitní přípravou a tréninkovým možnostem přední hráči žebříčku z Karlovarského kraje. Náš klub provozuje i středisko mládeže (SpS), kde díky podpoře MŠMT a ČTS vytváříme podmínky pro naše závodní klubové hráče, ke zlepšení jejich sportovní výkonnosti. Rovněž poskytujeme desítce MŠ v našem městě sportovní přípravu v tenisovém prostředí. V létě jsme uspořádali tradiční a  velmi oblíbené tréninkové kempy s účastí kolem 100 dětí. Snažíme se i o zapojení mládeže do klubového života. To považujeme za velmi důležitou otázku! S velkým ohlasem se setkalo kondiční soustředění na podzim na Božím Daru a také turnaj k zakončení letní sezóny “Buřťák”. Samozřejmě máme připraveny další akce pro naše členy v rámci klubu. V klubu působí také tenisová akademie, která je navázána na sousední anglické gymnasium (CIS), pro které zajišťuje sportovní výuku se zaměřením na tenis.

Budoucnost klubu: TC Gejzírpark KV se nachází v klidném a krásném prostředí Karlových Varů obklopen lázeňskými lesy. Klub je ještě stále ve stadiu zásadní modernizace. V plánu majitele je k hale přistavět nový hotel s kompletním vybavením pro regeneraci hráčů, který by navazoval na dokončenou halu. Poté by se areál zařadil k těm několika málo kompletně vybaveným tenisovým stánkům v republice. Rekonstrukcí prošlo 8 antukových dvorců fa Sibera vč. oplocení a s přístupovými chodníky (zámkové dlažby). Klub si pronajal na 20 let celou venkovní část areálu „za mostem“ a tam je třeba ještě upravit oplocení venkovního betonového dvorce, postavit novou nahrávací stěnu, dokončit venkovní pergolu a několik drobností, které zvládneme sami. Klub tak disponuje 9 antukovými dvorci a 1 betonovým, v hale (4 dvorce) si pak pronajímá hodiny na svůj tréninkový program.  

Závěrem chceme poděkovat všem našim hráčům, kteří se snažili podat dobrý sportovní výkon a také trenérům, kteří jim v tom pomáhali. Také je nutno poděkovat rodičům dětí, kteří klubu v této nelehké práci pomáhají. Věřme, že v příští sezoně registrovaní členové klubu ukáží ještě lepší výsledky než letos.